Selçuk

Selçuk

Kuşadası’ndan Selçuk’a kadar uzanan 18 km’lik yol muhteşem plaj ve dağ manzarasına sahiptir. Güzel şehir , tüm tarihsel dönemlerin büyüleyici bir karışımı olmasıyla ünlüdür.Stratejik konumu yüzyıllar boyu yerleşmek için popüler bir yer teşkil etmiştir. ‘Selçuk’ ismi 12. yüzyılda bölgeye yerleşen Türk kabilelerinden gelmektedir.

selçuk kalesi 2

selçuk kalesi

Antik Efes, Meryem Ana Evi ve Selçuklu sanat eserleri ile yakınlığı nedeniyle iyi tanınmıştır.

Alanın çevresindeki tarihi zenginliğin yanı sıra, kenti çevreleyen mükemmel doğal güzelliklerin bulunduğu mekanlara da değer veriyor. Selçuk’un 8 km doğusunda bir dağın muhteşem manzarası ile her ziyaretçiyi cezbeden “Şirince” köyü. “Pamucak” ın plajı ilçeye 9 km uzaklıkta ilgi çekici.Kent girişindeki eski ahududu ağaçlarının kapladığı çok güzel bir koşu yolu, etkileyici bir ortam ve dinlenmek için ideal bir yerdir.

selçuk efes antik kenti resim

selçuk tarihi

Neredeyse her mevsim dağılmış canlı festivallerle zengin ve ünlüdür. Mayıs ayında yapılan Efes Uluslararası Festivali; Ocak ayının üçüncü haftasonunda bir gün süren Deve Güreşi Festivali hem katılımcıları hem de ziyaretçileri cezbetmektedir. Ayrıca Meryem Ana’daki Rite törenlerinde her yıl 15 Ağustos sabah saat 10: 00’da düzenlenmektedir.

Daha Fazla Bilgi için Link :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir