Güzelçamlı

Güzelçamlı

Güzelçamlı ,Kuşadası’nın 23 km güneybatısı’nda bulunan,deniz kenarında huzurlu bir atmosfer sunmaktadır. Kuruluşundan bu yana, kent birçok medeniyet tarafından sürekli yaşanıyor. İon devletlerinde önemli bir kongre olup, İon döneminde Panionian olarak adlandırılmıştır. Kent, İonia’lılardan sonrada önemini korumuş ve bugüne kadar Selçuklular ve Osmanlılar tarafından yönetilmiştir.

güzelçamlı 1

Yüzmek için güzel plajları olan , tüm su sporları için mükemmel bir mekandır. Çok sayıda plaj ve koy, ziyaretçilerin gün boyunca sıcak sularda yüzme veya aktivite düzenlemelerine olanak tanır. Etkileyici Milli Park, Güzelçamlı’nın sınırları içindedir. Parktaki bozulmamış doğal güzellikler tüm ziyaretçileri cezbetmektedir ve yeşil ile mavi kombinasyonun unutulmaz bir panoramik ortamı sunmaktadır.

milli park koyları

Dilek Yarımadası’nda Kuşadası Körfezi’nin sonlarına doğru Kuşadası’nın 30 km güneyinde (19 mil) kalan Milli Park, ülkenin en korunaklı yerlerinden biridir. Dağları kaplayan yoğun çam ağaçları, bu iyi korunmuş parkta plajlara ve denize uzanıyor.

Bu alandaki su berraktır. Dağ yollarında yürüyüş yapmaktan veya rahatlatıcı plajları,Milli Parka girerken sağ taraftaki ilk plaj, piknik masaları, duş olanakları, tuvalet, şezlong ve bir kafe restoranı olan kumlu bir kumsala sahiptir.
Kayalık deniz tarafı sorun değilse, ilk kumsala ve ikinci kumsala arasında kayalık koylar var. Burada, deniz kenarında özel bir küvetin keyfini çıkarabilirsiniz.
Parktaki ikinci ve üçüncü plajlar çakıl taşlı plajlardır. Bu plajlarda şezlong, güneş şemsiyesi, tuvalet, duş ve kafe restoranları bulunmaktadır.

milli park doğası

güzelçamlı sahili 2

güzelçamlı sahil yolu

güzelçamlı plajı 3

güzelçamlı fotoraflar

Küçük sakinlerin huzur dolu huzurlarının tadını çıkarabilmemiz için, Güzel Oteller ve Güzel Pansiyonların sunduğu Rahatlık için harika bir fırsat da sunuyor.

Nasıl Gidilir ? Kuşadası – Milli Park, kasabanın içindeki minibüs istasyonundan veya otobüs durağından her 30 dakikada bir veya daha sık yolculuk yaparak minibüs çıkarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir