Aqua Fantasy

1994 yılında eşsiz bir Su Parkı kurmak üzere ortaya çıkan düşünce ile başlayan süreçte önde gelen su parkları incelenmiş ve tasarım şirketleri ile görüşülmüş,1997 yılında WWA kongresine katılarak çalışmalar hız kazanmıştır. Bunun sonrasında da Jeff Henry ve NBGS Texas, Amerika takımı ile çalışmaya karar verilmiştir.

Türkiye’nin bir numaralı su parkı Aqua Fantasy, günlük 5000 kişilik kapasitesi ile ABD’nin ünlü NBGS firması tarafından projelendirilmiş ve inşa edilmiş, 2000 yılının Haziran ayına kadar sürdürülen yoğun ve titiz çalışmaların ardından, içinde korsan gemisi, denizaltı ve birçok su oyuncağının bulunduğu büyük bir çocuk havuzu ile Türkiye’nin ilk temalı su parkı olarak açılmıştır.

Aqua Fantasy uzun yıllardır işletme olarak Türkiye’de bulunan su parkları sektöründe birçok ilkleri gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir. Kaydırakları, yönetim anlayışı, hizmet alanları ve spor faaliyetleri ile aileler için benzersiz tatil mekânı olarak hizmetini sürdürmektedir…

Aqua Fantasy Aquapark 2015 yılında da başarılarına bir yenisini daha ekleyerek tekrardan “EUROPEAN STAR AWARD” ödülünü almıştır.

Avrupa Tematik Parklar ve Aquaparklar Fuarı bünyesinde organize edilen ve Avrupa’nın alanında en önemli ‘’Euro Attractions Show’’ jürisi tarafından

Aktiviteler
Tema
Çekicilik
Peyzaj
Güler yüz ve arkadaş canlısı
Temizlik
Yiyecek / içecek
Fiyat / kalite dengesi

gibi kriterlere göre yapılan değerlendirmede 2014 yılındaki ödülünü bir basamak yükselterek AVRUPA’NIN EN İYİ 3. AQUAPARK’I seçilmiş ve yine Türkiye’den ödül alabilen ilk Aquapark olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir